Usui Reiki

Usui Reiki Uyumlama Ve Eğitimi

Temel Reiki Sistemi

Reiki Nedir?

Reiki‘nin sözcük anlamı, Japonca’ da,‘ Evrensel Yaşam Enerjisi ‘ dir.

Reiki, bedende meydana gelen enerji dengesizliklerini ve negatif enerji blokajlarını çözebilmek için yetersiz veya eksik kalan kendi enerji bedenimizi dengeleyip, tamamlayarak ve temelde bilinç değişikliği gerçekleştirerek ruhsal, dolayısıyla da fiziksel iyileşme sürecini başlatmamız yolunu açar. Reiki fiziksel, zihinsel, duygusal sorunların tümünde kullanılabilir.

Reiki’yi öğrenip kullanabilmek için bir inanç sahibi olmak gerekli değildir. Reiki inanca bağlı olmadığından inansanız da inanmasanız da o çalışacaktır.Reiki bir din olmamakla beraber beden-zihin ve ruh bütünlüğünü sağlar.

Yaşam enerjisi fiziksel bedene çakra, nadi ve meridyenler vasıtasıyla akar. Yaşam enerjisi ayrıca bizi saran ve aura denen enerji kılıfından da akar. Yaşam enerjisi vücuttaki organları ve hücreleri beslerken aynı zamanda onları hayati fonksiyonlarını yapmaları için destekler. Akış kesildiği zaman bedendeki organlar fonksiyonlarını tam olarak yapamamaya başlar. Akış bozulursa farkında olduğumuz ya da olmadığımız negatif duygu ve düşünceler enerji alanımıza saldırır ve yaşam enerjisinin akışı engellenir. Bu durum organ ve dokuların hasara uğramalarına neden olur.Reiki bedendeki akış sırasında tüm dokulara pozitif etki eder ve onların hasara uğramış kısımlarını düzeltir. Ayrıca enerji alanımızın vibrasyonu artar ve bizi negatif duygu ve düşüncelerin saldırısından korur.

Reiki bedendeki enerji yollarını temizler kuvvetlendirir. Enerjinin sağlıklı ve doğal olarak akmasını sağlar.

Reiki alternatif tıp bilgileri içinde yer alsa da, alternatif tıp yöntemi değildir. Reiki tıpla birlikte çalışır ve tıbbi tedaviyi asla reddetmez. Reiki birçok ülkede tamamlayıcı tıp olarak görülmektedir.
Reiki eğitimi 3 aşamada tamamlanır ve bu aşamalar birbirini tamamlayıcı niteliktedir. Reiki eğitime katılmak için önceden ruhsal gelişim eğitimi yapmış olmak ya da özel yeteneklere sahip olmak gerekmez. Reiki hocası tarafından öğrenciye Reiki enerjisinin aktarılması ile öğrencinin taç, kalp ve el cakraları açılır. Enerji aktarımı genellikle güc verme yada el verme olarak anılır. El verme bir Reiki ustası tarafından öğrencide bulunan bu enerjiyi uyandırmak icin yapılan bir işlemdir.

Birinci Aşama Reiki Eğitimi Japonya’da Shoden diye adlandırılan, reiki eğitiminin temelidir ve dokunarak şifa aktarımının öğretildiği aşamadır. Reiki enerjisini kullanmak isteyenlere verilen eğitimdir. Öğrenciler kendilerine, başkalarına, hayvan ve bitkilere enerji vermeyi öğrenirler. Birinci aşama eğitimi öğrenciye Reiki enerjisinin aktarılması ile başlar. Kişinin kendisine ve bir başkasına reiki uygulayabilmesi için gereken standart el
pozisyonları, reiki prensipleri ve reiki tarihçesini öğretildiği aşamadır. Bu aşamayı tamamlayanlar hayat boyu kullanabilecekleri bir tekniğe sahip olurlar. Reiki birinci derece inisiyasyonu kişiyi evrensel yaşam gücü enerjisine açar. Ellerdeki çakralar
açılarak, ellerin sifa niyetiyle bir varlığa dokunulması ile yüksek bir enerjinin o varlığa aktarılması sağlanır.

İkinci Aşama Reiki Eğitimi Reiki’yi tamamen anlamak icin 2. Basamak olan Okuden çok önemlidir. Reiki 2 Eğitimi kişinin şifa için aktardığı enerjiyi artırır ve öğrenciler uzaktan sifa gönderme yöntemlerini öğrenirler. Ek yöntemlerin kullanıldigi ikinci asamada, öğrenciye reiki sembolleri öğretilir ve sembolleri kullanabilmesi için gerekli teknikler gösterilir. Bu sembollerin çizilmesi veya akılda canlandırılması kişinin enerji ile daha güçlü bağlantısını sağlar. Reiki sembolleri geleneksel olarak kutsal sayılır ve reiki geleneğinin bir parcası olarak gizli tutulur. Sadece ikinci aşama öğrencilerine verilir.
Bu sembolleri kullanmak icin Reiki 2 seviyesine uyumlanmis olmak gereklidir.

Üçüncü Aşama Reiki Eğitimi geleneksel reiki eğitimde son basamak olan Shinpiden ise gizem, sır öğretisidir. Reiki Master’ olmak ve sistemi öğretmeye başlamak için bir adımdır. Master sembolü öğretilir. Bu sembol ikinci aşama reiki eğitiminde öğretilen diger 3 sembolun tamamlayıcısı niteliğindedir. Bu aşamada geleneksel Usui Master sembolunden baska Tibet usta sembolu ve Raku sembolü de öğretilebilir.

Reiki 1.Aşama Eğitimi İçeriği:

Reiki Nedir?

Reiki Uyumlaması Nedir?

Reiki Nasıl Çalışır?

Reiki Tarihi ,Mikao Usui

Reiki Prensipleri

Enerji Bedeni, Aura(Eterik Beden)

Çakralar, yerleri, renkleri, afirmasyonu ve özellikleri

Reiki Kullanımı

Reiki ile Kendine ve Başkalarına Şifa Verme ve Temel el Pozisyonları

Çakra Dengeleme Çalışması

Gassho Meditasyonu

Reiki 2.Aşama Eğitimi İçeriği:

Usui Reiki 2. Aşama Tanımı

Semboller, Sembollerin Kaynağı, Kullanımı

Sembollerin Özel Kullanım Alanları

Korunma, Güçlendirme, Temizleme-Arındırma, Mühürleme, Topraklama, Zihinsel ve Duygusal Şifa Uygulamaları…

Zihinsel Dengeleme

Duygusal Dengenin sağlanması için çalışma örnekleri

  1. ve 2. sembollerle tam bir Reiki seansının uygulanması

Uzağa Şifa Gönderme Teknikleri

Uzaktan Tam bir Reiki Seansının Uygulanışı

Ek bilgiler ve çalışmalar..

Reiki 3.Aşama(Master&Teacher) Eğitimi İçeriği:

Shinpidene(Master Seviyesine) Giriş ve Shinpiden’in(Reiki Master Seviyesinin) özü

Reiki Şifasını yeniden anlama

Reiki Sembollerini Bütünleştirmek

Usui Master Sembolü, Anlamı, Etkileri, Kullanımı

Reiki Master Sembolünün Kullanım Alanları

Yüksek Benliğinizden Rehberlik Almak

Okuden yöntemi ile birleştirilmiş Tam Bir Reiki Seansının Uygulanması

Master Sembolü ile Şifa Seansı

Şifa Seanslarında Master Sembolü ve Diğer Sembollerin Kullanım Şekilleri

Reiki İle Kendini Arındırma Ve Spiritüel Gelişme Çalışmaları

Reiki Meditasyonları

Karmik Şifa

Ek Çalışmalar ve Bilgiler..

Öğretmen(Teacher) Bilgileri

Geleneksel Usui Reiki Uyumlamalarının(İnisiyasyonlarının) Öğretilmesi

Reiki’nin Her Aşamasının Uyumlama Prosedürleri ve Teknikleri

Alternatif Uyumlama Şekilleri

Uzaktan Uyumlama Teknikleri

Ek bilgiler..

Usui Reiki 1.Aşama Uzaktan Uyumlama(İnisiyasyon) Ve Eğitimi: 250 TL

Usui Reiki 2.Aşama Uzaktan Uyumlama(İnisiyasyon) Ve Eğitimi: 300 TL

Usui Reiki 3.Aşama(Master&Teacher) Uzaktan Uyumlama(İnisiyasyon) Ve Eğitimi: 500 TL

Eğitim kitapçığı ve sertifika tüm eğitim ve uyumlamalarda e-mail ile gönderilmektedir.

Eğitim/Uyumlama(İnisiyasyon) talabi için aşağıdaki Usui Reiki Uyumlama Talep Formunu doldurabilir ya da iletişim bilgilerimizi kullanarak telefon ile de iletişim kurarak talebilinizi iletebilirsiniz.

Usui Reiki Uyumlama Talep Formu:

Uyumlama nedir?

Bu bir yeteneğin bir üstattan(master) -> bir Kişiye(öğrenciye) aktarılması demektir. Burada aktarılan belli bir enerji frekansı ile çalışmak yeteneğidir. Uyumlanmak yani bir konuda yetenek – belli frekanstaki enerjiyi kullanma yetisi kazanmak için, Master özel bir ritüel uygular ve daha sonra siz de bu enerji ile çalışabilirsiniz. Örneğin Reiki Uyumlaması aldıysanız artık bu enerji ile çalışma yeteneğine sahip olursunuz. Uyumlamadan önce uyumlamayı nasıl alacağınıza dair gerekli bilgiler, Uyumlanma sonrası ise size sistemi nasıl kullanacağınızı içeren kullanım bilgileri gönderilir. Yaşamınızın bu gelişim sürecinde her zaman anlamadığınız, takıldığınız noktalarda telefon, email ya da internet üzerinden ve iletişim formlarımız aracılığı ile her türlü sorunuz yanıtlanır. Uyumlanma teorik bilgilendirmeyi de içerir yani sistemi nasıl kullanacağınızı öğrenirsiniz. Reiki, ya da benzer(uyumlama-inisiyasyon yolu ile aktarılan enerji sistemleri) uyumlama almadan kullanılamaz. Hangi teknik olursa olsun, kullanmanız için mutlaka bir masterdan uyumlama almanız gereklidir, bu en temel şarttır. İsteyen herkes uyumlama alabilir, uyumlama almak için özel bir yetenek gerekmez. Gerekli olan tek şart sizin istemeniz, uyumlama yapacak bir master ve masterınızın söylediği zamanda ve şekilde uyumlamayı kabul etmenizdir.

Uzaktan uyumlama etkili midir?

Enerji için zaman yada mekan kavramı söz konudu değildir. Uzaktan birisine enerji göndermek nasıl mümkünse, uyumlama yapmak da mümkündür. Uyumlamanın kalitesi yakından yada uzaktan değişmez. Tabiki uzaktan uyumlamanın deneyimli ve güvendiğiniz bir masterdan alınması çok önemlidir. Uzaktan verdiğimiz sistemleri güvenle alabilir ve enerjilere uyumlanabilirsiniz. Yaşamınızın bu gelişim sürecinde her zaman anlamadığınız, takıldığınız noktalarda telefon, email ya da internet üzerinden iletişim formlarımızı kullanarak her türlü sorunuz yanıtlanacaktır.

Neden Farklı Enerji Sistemleri?

Evrendeki yaşam enerjisi tek bir kaynaktır ancak frekansları(titreşimleri, vibrasyonları) farklıdır. Bu nedenle farklı Reiki sistemleri ve enerji frekansları vardır. (Usui Reiki, Kundalini Reiki, Gümüş Mor Alev vb. gibi) Her enerji sisteminin kullandığı frekans farklıdır ancak hepsi ortak tek kaynaktan beslenir. Farklı Reiki ya da Enerji Sistemlerinin de frekansları ve etkileri farklıdır. Bu farklılıklar bizlere farklı enerjilerle farklı alanlarda, farklı amaçlarda başarılı çalışmalar yapma imkanı sunar.